תה ירוק בסרי לנקה

תה ירוק בסרי לנקהסרי לנקה הוא אחת הארצות הכי מופרסמות בתום התה ואזור בנובארה היא בעצם אלייה לארץ של התה הירוק ציילוני. שתיית תה, הוא אחד קפה הדברים הנעימים לעשותה, בעת שהייה בסרי לנקה. כוס תה חם הפך כבר מזמן לסמל של מן הרפיה של המוח בסרי לנקה. התה הוצג בפנינו לפני כמתאים שנה על ידי הבריטים, אשר הפכו את הגבעות הרבות של סרילנקה למטעי שופעים עצי תה ירוק.

הבריטים עזבו, והיה לנו תה. כניסתו של התה לעולם, כמצרך מבוקש, הביא גם את רכבת לסרי לנקה. המסע מקולומבו ועד להרי נווארה אלייה, הוא עוצר נשימה. בשרשרת ההרים של נווארה אלייה נמצא גם ההר הגבוה ביותר באי, ההר פידורוטלגלה, שגובהו 2524 מטרים. העירה בנובארה אלייה, המשמרת עד עתה את הסגנון האנגלי הוויקטוריאני המפורסם. אחד הדברים שהוא חובה זה שהמטייל שמגיע לנווארה אליה זה לבקר במטעי התה ובמפעל לעיבוד התה. התה הוא חלק רוטינה בחיינו וללא ספק שזה מסקרן לראות איך מגיעים לששקיק התה הקטן שמגיע לכוס המים הרותחים שלנו.

במפעלי התה הרבים, בוואדי שתוכלו לרכוש סוגים שונים של תה במחירים זולים. מאוד מומלץ לרכוש סוגי תה אקזוטיים. הדבר הזה יכול להפוך למתנה משובחת לחברים. נטייל במטע לגידול תה ומפעל המייצר תה. העונה הטובה ביותר לבקר בנובארה אלייה היא במהלך חודש אפריל תקופה בה המקומיים חוגגם ראש השנה. כאשר מבקרים בתקופת החגים, סרי לנקה מקבלת את פני המטייל בשיא הפריחה והעיר מלאת בנופשים. המלונות, בונגלוס, אפילו מעט קוטג'ים מושכרים כדי להכיל את כל המבקרים. כאשר העיר מוקפת בשטחים של מטעי התה, של גידול ירקות ופירות לא פלא שבשוק תמצא תפוחי אדמה, כרישה, סלק, עגבניות, צ’ילי, גזר, כולם עם מראה רענן, בשמש הבוקר. החקלאים מבאים ירקות שנאספו עתה ופרחים בצבעי פסטל, בצד הכביש וזה מושך מספר לא קטן של כלי רכב העוברים. כאשר אתם נוסעים לכיוון אתם מרגישים את הקרירות המדגדגת בקצה האף. ממש במרכז העיר נווארה אפשר לראות את האגם גרגורי שנבנה על ידי המושל הבריטי בזמנו. המרכז לרכיבה על סוסים הוא תמיד היה אטרקציה בנובארה אלייה. גם  למשחק הגולף יש מקום מכובד בנובארה אלייה.