פארקים לאומיים בסרי לנקה

פארקים לאומיים בסרי לנקההבודהיסטים החיים באי, על פי האמונה המסורתית שלהם, מעריכים את החשיבות של השימור באופן כללי וזה משקף היום ב- 9 הפארקים הלאומיים המרשימים. בנוסף קיימים 7 במקלטים לציפור בתוך סרי לנקה. ישנם מעל 12,000 מינים בסכנת הכחדה על פני כדור הארץ ו -43 מינים נמצאים בפארקים הלאומיים כאן. סרי לנקה היא ביתם של מגוון מרשים של יונקים בים וביבשה, במיוחד כשמדובר על מדינה כזו קטנה, כולל את הפיל האסיאתי סרי לנקה למשפחות והלווייתן הכחול.
חייבים לבקר בגאלה באתר שבו יכולים לצפות בחמישה מינים של צבים בפעולה ואולי להיות עדים כאשר הצבים מגיעים לחוף כדי ביטוח נסיעות לחו"ל לבנות קינים ולהטיל את ביציהם. שווה לראות את הפילים והנמרים העצלנים, פיל נמר בפרק הלאומי ווילפאטו, לרואת כ -50 מינים שונים של פרפרים בפארק הלאומי וואסגאמווה. וואסגאמווה הוא אחד האזורים המוגנים שבו ניתן לראות פילים סרי לנקנקים  בעדרים גדולים. הוא גם אחד האזורים החשובים עבור ציפורים בסרי לנקה. הפארק ממוקם במרחק של-225 ק"מ מכולומבו עיר הבירה. הפארק הלאומי מישורי הורטון, הוא אזור הררי מוגן של סרי לנקה, מכוסה על-ידי צמחיה ערבה ועננים.

הפארק הלאומי יאלה
פארק הלאומי יאלה, הוא הפארק הלאומי המבוקר ביותר של סרי לנקה, על ידי תיירים שבאים מכל העולם, בזכות העובדה שפרק יאלה הוא ביתם של אוכלוסיית הנמר של האי. המבקרים יכולים לנסוע בג'יפים ברחבי הפארק אשר משתרע על פני שטח ענק, בלב ליבה של האי. ביאלה ניתן לראות עדרי פילים, נמרים נדירים, מינים שונים של זוחלים והמון ציפורים.

הפארק הלאומי אנגאמדילה
הפארק הלאומי אנגאמדילה הוא אחד הפארקים הלאומיים החדשים בסרי לנקה. בתחילה אנגאמדילה היה רק שמורת טבע(יער), בתוך השמורה מינריה גיריטלה. הפארק הוכרז כפרק לאומי בעיקר כדי להגן על אגן הניקוז של אנגאמדילה וגם לשמור על אגני ההשקיה וכאן נמצאים מקורות המים. הפרק מייצג בתי גידול של חיות הבר של היערות הסמוכות.

הפארק הלאומי בונדאלה
הפארק הלאומי בונדאלה הוא המקום שבו מגיעות ציפורים נודדות לכן הוא כל כך חשוב עבור עופות מים נודדים לסרי לנקה. בנמלים של  בונדאלה חיים 197 מינים של ציפורים, גולת הכותרת הם ציפור הפלמינגו, אשר נודדים בלהקות גדולות למקום הזה.