חופים לבנים בסרילנקה

חופים לבניםהינה כמה מקומות מומלצים הנמצאים על חוף הים של סרי לנקה.

נילאוולי
נילאוולי הוא האזור שבו תמצאו את הזוג המפורסם של חופים שבחוף המזרחי של סרי לנקה. האזור הזה  המוכר ברחבי העולם עבור החופים הלבנים, אשר דילים לסרי לנקה נכנסים בשיפוע עדין לתוך הים הרדוד בצבע טורקיז. נילאוולי הוא יעד מצוין כדי להירגע ולהירגע, על חופים באורך של מאות קילומטרים של חולות לבנים, נקיים ובודדים. מדובר על אחד המקומות המובילים לימוד שחייה באסיה, המציע הזדמנויות צלילה מצוינות וגם של  גלישה בסרי לנקה. בסביבה של מספר ספינות שטבעו, כולל נושאת המטוסים "הרמס" אשר טבע במהלך מלחמת העולם השנייה, החוף נילאוולי "הצד השני של האי", נותר ללא שינויים, טהור ופרטי מאוד גם היום והוא ללא ספק. מדובר על החוף הטוב ביותר בסרי לנקה ואחד החופים המובילים באסיה..

מיריסה
עוד חוף מצוין שדומה מאוד למה שיכולה נופש במלדיבים לתת למטייל. הוא החוף מיריסה שנמצא בצד המזרחי הדרומי של האי. מיריסה הוא באמת חוף "לא ידוע" ואחד החופים הטובים ביותר  בסרי לנקה. כיום, אזור זה מושך זרם קבוע של מבקרים. החוף נותר אחד היפים באי, עם רצועה צרה של חול מגובה על ידי עצי דקל צפופים שמצליחה להסוות את כל הסימנים של הנוכחות האנושית. מיריסה עדיין לא נגעה מהתיירות ההמונית, ומציע לצד החופים המבודדים והכפרים המקומיים גם אתרי גלישה טובים. הכביש של מיריסה הוא במקביל לחוף הים, אבל לא תמצא לאורכו רשת מסעדות כמו שבדרך כלל כלל ניתן למצוא בחופים מפורסם אחרים. לכן המקום הזה, הינו אידיאלי עבור המטייל שמחפש חוף מבודד ושקט.

אונאוואטונה
החוף אונאוואטונה הינו ממוקם על החוף המערבי של סרי לנקה, מוסתר מהכביש למטרה במרחק כחמישה ק"מ ממזרח גאלה.  אונאוואטונה היא יעד תיירותי פופולארי, קרקע פורייה ומפורסם עבור הצבים של סרילנקה. בניגוד מאתרי נופש אחרים, שבצפון אונאוואטונה היא עדיין מקום שקט מאוד, במיקום מצוין כדי ליהנות מהיופי הטרופית של האי הזה. המקום הוא אידיאלי עבור צלילה ושחייה. ליד ראמאסאלה ישנם כמה שוניות אלמוגים, שאפשר לחקור וכעת המקום הזה הפך להיות פופולארי גם כתצפית לצפרורים.

אונאוואטונה
אונאוואטונה מציעה מגוון רחב של מקומות לינה פזורים ברחבי הכפר הסמוך, אך מקומות יוקרתיים יותר של הם במספר דקות נסיעה מחוף הים. מסעדות וברים לצד החוף, נמצאים בשפע ולתרום לתרבות החוף הפופולארי של אונאוואטונה.